پرورش مرغ گوشتی : کیفیت آب

پرورش مرغ گوشتی : کیفیت آب

آب و کیفیت آن

حدود70 درصد از وزن بدن جوجه‌ها را آب تشکیل می‌دهد. آب مهمترین ماده مغذی است که برای جوجه‌ها تهیه می‌شود، محدودیت در مصرف آب، مصرف دان و رشد را کاهش خواهد داد.

مهمترین اعمال حیاتی که توسط آب در بدن پرنده‌ها صورت می‌گیرد به شرح ذیل است:

  1.        یکی از شاخصهای مهم در بررسی وضعیت سلامت گله و کنترل عوامل تغذیه ای و محیطی به شمار می‌رود.
  2.        عناصر غذایی را به صورت کلوئیدی و امولسیون در آورده و قابل هضم و جذب می‌نماید.
  3.        در واکنشهای شیمیایی و دفع مواد زائد شرکت می‌کند.
  4.        در مکانیسم تنظیم و تعادل یونی بدن نقش اساسی دارد.
  5.        با نقش حامل به عبور غذا از دستگاه گوارش کمک می نماید.
  6.        به عنوان یک سیستم خنک کننده از طریق دفع آب توسط ششها و کیسه های هوایی عمل می‌کند.

کیفیت، خلوص و دمای آب باید در ابتدا مورد بررسی قرار گیرد و از پاکیزه بودن آن اطمینان حاصل نمود، آب آلوده می‌تواند سبب انتشار بیماری و اسهال شود و این موارد منجر به بروز دهیدراتاسیون و تلفات در گله های جوان می‌شود.

آب مصرفی باید از نظر نمکهای کلسیم، سختی آب و نیترات آزمایش شود. در دوره آماده‌سازی و قبل از جوجه‌ریزی باید نمونه برداری از آب انجام شده و از نظر آلودگی باکتریایی منبع ذخیره آب مصرفی و آبخوریها کنترل گردند. تحقیقات نشان داده است که بالا بودن بار باکتریایی آب مصرفی جوجه‌های جوان، بروز مشکلات پا و به ویژه نکروز سر استخوان ران و عفونت ناشی از استافیلوکوکوس آرئوس را افزایش خواهد داد.

 

جدول تعیین میزان مجموع مواد جامد در آب

کیفیت آب

مجموع مواد جامد در آب (برحسب ppm)

عالی

0-999

رضایتبخش و معمولی                               

1000-3000

مناسب نبوده و عوارض بسیاری در پی دارد     

3000-4500

به هیچ عنوان مناسب آشامیدن برای طیور نیست

بالاتر از 4500

 وجود مقادیر اندک برخی از مواد سمی می تواند باعث مسمومیت پرنده شود. در این خصوص می توان مس، آهن، سرب، جیوه، مولیبدن، سلنیوم، روی، فلوئور، نیترات و نیتریت را نام برد.

قبل از ورود جوجه‌ها به سالن آبخوریها از آب تمیز و بهداشتی پر شوند تا دمای آب در هنگام رسیدن جوجه‌ها به سالن پرورش به 25 درجه سانتیگراد برسد.

بطور معمول برای هر 80 جوجه یک آبخوری کله قندی 4 لیتری یا برای هر 20-15 جوجه یک عدد نیپل و یا برای هر 100-80 جوجه یک عدد آبخوری مخروطی (به قطر 33 سانتیمتر) در نظر گرفته می‌شود.

نکته حائز اهمیت اینکه آبخوری‌های دستی (مخروطی) به دلیل سریع خالی شدن نسبت به آبخوری‌های دیگر (کله قندی) ارجحیت دارند زیرا این حالت باعث می‌شود که همیشه آب تازه، تمیز و بهداشتی در آبخوری‌ها موجود باشد و پرسنل مرغداری به طور مداوم شرایط گله، سالن و آبخوری‌ها را تحت نظارت و کنترل داشته باشند.

در روز اول باید آبخوری‌های دستی بر روی بستر به نحوی قرار داده شوند که جوجه‌ها بتوانند به راحتی از آنها آب بنوشند. بعد از 2 روز باید آبخوری‌ها را روی برجستگی هایی به ارتفاع 5/2 سانتیمتر قرار داد تا پوشال بستر داخل آن نریزد.

باید توجه داشت که برای جلوگیری از افت کیفیت آب آشامیدنی، آبخوری‌ها هر 4 ساعت یکبار تخلیه و شسته شده و مجددا از آب تمیز و بهداشتی پر شوند.

ظروف آب و غذا باید به فاصله های 5/1 متری از هم قرارداده شوند.

در اواخر هفته اول آبخوری‌های دستی باید به آبخوری‌های اتوماتیک نزدیک شوند (از روز چهارم یک چهارم آبخوری‌های دستی جمع آوری شوند) همچنین تا روز هفتم پرورش قسمت بالایی لبه آبخوری‌های اتوماتیک همسطح پشت جوجه‌ها و بعد از هفت روزگی سطح زیرین آبخوری‌های اتوماتیک باید با سطح پشت جوجه‌ها تنظیم شوند، این عمل به جلوگیری از ریزش آب و حفظ کیفیت بستر کمک می‌کند.

دانستن میزان مصرف آب در سالن پرورش از اهمیت خاصی برخوردار است، زیرا اغلب اوقات کاهش مصرف آب نشان دهنده بروز مشکل در گله است و افزایش ناگهانی مصرف آب نیز دلیل خرابی آبخوری‌ها و یا نشتی آب از لوله های انتقال آب در سالن است و همچنین در مواقع تجویز دارو از طریق آب آشامیدنی، آگاهی از میزان مصرف آب برای پرورش دهنده ها حائز اهمیت است بنابراین لازم است بر روی مبدا ورودی آب هر سالن کنتور نصب شود.

در شروع دوره پرورش جهت جلوگیری از استرس (حمل و نقل، واکسیناسیون، محرومیت از آب و...) می‌توان از محلولهای مولتی ویتامین، الکترولیت و یا آب شکر 5 درصد برای مصرف جوجه‌ها استفاده نمود.

نظرات بازدیدکنندگان