پیشینه و سوابق

پرورش طیور به ویژه مرغ بومی از گذشته های دور در ایران رایج بوده است، خانواده های روستایی و عشایری با نگهداری تعدادی مرغ و خروس آن‌ها را پرورش داده و با استفاده از گوشت، تخم‌مرغ و پر آنها بخشی از نیازهای افراد خانواده را برطرف می‌کنند. همچنین مقدار اضافی مرغ و تخم‌مرغ تولیدی را به شهرها برده و می‌فروشند. اما با گذشت زمان و افزایش جمعیت پرورش مرغ به روش سنتی دیگر پاسخگوی نیاز جامعه نبوده، به همین خاطر مراکز صنعتی پرورش طیور در ایران راه‌اندازی شد.

 شرکت تولیدی دام و طیور دشت کیمیا در سال 1375 تاسیس شد و در سال 1384 به طور رسمی با شماره 255234 به ثبت رسید. شرکت در ابتدا تولید جوجه یکروزه را با یک فارم 20.000 قطعه‌ای شروع کرد و هم‌اکنون به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان جوجه یک روزه استان اصفهان به ظرفیت پرورش 150.000 قطعه مرغ مادر و تولید سالانه 15.000.000 قطعه جوجه یک روزه رسیده است، جوجه‌های تولیدی مجموعه با برند خورشید برای مرغداری‌های سراسر کشور ارسال می‌گردد. انتخاب زمین در مکان عاری از آلودگی در شهرستان چادگان و تجهیزات به روز آن با مدیریت مجرب و پرسنل متخصص و متهعد از یک‌سو و تهیه مواد اولیه باکیفیت و جیره غذایی مناسب از سوی دیگر باعث شده جوجه خورشید یکی از بهترین و با کیفیت‌ترین جوجه‌های یک‌روزه کشور در سال‌های اخیر گردد.

شرکت تولیدی دام و طیور دشت کیمیا با استفاده از تجربیات موسسان، مدیران و پرسنل شرکت و با تولید محصولات با کیفیت عالی و ممتاز، حفظ سلامت جامعه و جلب رضایت مصرف کننده توانسته است سهم عمده‌ای از بازار مصرف را بدست آورده و ضمن پیشی گرفتن از رقبا، خود را به عنوان برند برتر بازار مطرح نماید. این شرکت با داشتن چرخه کامل از تولید جوجه یک روزه، پرورش مرغ گوشتی، کشتار، توزیع و بسته‌بندی با برند خورشید فعالیت دارد.

شرکت دشت کیمیا یکی از بزرگترین واحد تولید جوجه یک روزه استان اصفهان است که زمینه اشتغال ۱۵۰ نفر را به طور مستقیم فراهم نموده است. با توجه به اهمیت تولید و نقش آن در رونق اقتصاد کشور، در آینده‌ای نزدیک با راه‌اندازی پروژه واحد گاوداری افزایش چشمگیری در ظرفیت تولیدی شرکت ایجاد می‌شود.